Eğitimci

ALİ ALPASLAN

BURSLAR
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret1276857

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 2017 Ekim Ayı Tebliğler Dergisi yayınlandı. 2017 Ekim Ayı Tebliğler Dergisinde İLKSAN Yönetmelik Değişikliği ve önceki öğrenmelerin tanınması, denklik ve ölçme değerlendirme...

İLKOKUL ÖĞRETMENLERİ SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM SANDIĞI AİDAT VE SOSYAL YARDIMLAR YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç

MADDE 1 - (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Sandık üyelerinin aidatlarının tasfiyesinin hangi hallerde ve nasıl yapılacağı, Sandık üyelerinin yardımlara nasıl hak kazanacağı, yapılacak yardım miktarı, müracaat şekli ve ibrazı gereken belgelere ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Kapsam

MADDE 2 - (1) Bu Yönetmelik, Sandık üyelerinin, aidatlarının tasfiyesi, üyeliğin sürdü­rülmesi, Sandığa olan borçların mahsubu ile Sandık tarafından üyelere yapılacak yardım­lar ile ilgili hususları kapsar.

Dayanak

MADDE 3 - (1) Bu Yönetmelik,4357 sayılı Kanunun 3179 sayılı Kanunla değişik 14 üncü maddesi gereğince, 22/3/1995 tarihli 22235 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İl­kokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı Ana Statüsü hükümleri gereğince hazırlanmıştır.


Tebliğler dergisinin tamamına ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız:

http://tebligler.meb.gov.tr/index.php/tuem-sayilar/viewcategory/85-2017Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   137 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
HABERLER